Firmamız Özel Servis Hizmeti Sunar.

baymak servisi

Baymak E02 Arızası

Merhabalar bu yazımda Baymak E02 hatası ile ilgili detaylı bilgileri sizlere paylaşacağım. Hatanın anlamı baymak kullanım kılavuzunda kısaca Emniyet termostat hatası olarak belirtilmiştir. Adından da anlaşılıyor bu bir emniyet ekipmanı olan termostatın yüksek derecede ısı hissetmesi ile görülen arızadır.

Baymak kombide E02 arızası ile karşılaşıyor iseniz cihazınıza reset atarak tekrar ateşleme denemesi yapın. Eğer kısa süre sonra yine baymak e02 arızası alırsanız cihazınıza bir kez daha reset atmayınız. Çünkü cihazda aşırı derecede ısınma oluşuyor demektir. Kombilerde bulunan Aşırı ısınma emniyet termostatı 90 derece üzerinde bir ısı görülmesi ile cihazı emniyete alır yani ateşleme ekipmanlarını çalıştırmaz.

Baymak kombi e02 hatasına neden olabilecek etkenler. Her iki konumda bu hata alınıyor ise gaz valfi yüksek alev boyu kısmıyor veya modülasyona geçmiyor olabilir. Sadece kalorifer konumunda karşılaşıyor iseniz dönüş filtresi tıkalı veya pompa yeterli düzeyde çalışmıyor olabilir. Ayrıca üç yollu blok veya motoru arızalı da olabilir.

Üste belirttiğim baymak e02 hatası bir çok nedenden görülebiliyor. Bu yüzden kesinlikle profesyonel bir teknik servise başvurmalısınız. Cihazın başında arıza tespiti yapılmalıdır.

Firmamız özel kombi servisi olarak baymak e02 arızası için uzman ekipleri ile çözüm üreten firmadır. Tüm İstanbul Avrupa yakası ilçelerinden bize ulaşabilirsiniz.

baymak kombi e02

baymak e02

admin

View more posts from this author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir